Ordu Sanayi Ticaret Kültür Rehberi
spacer
ANASAYFA | SEKTÖRLER | İNSAN KAYNAKLARI | ÝÞ ÝLANLARI| İLETİŞİM İş İlanlarınızı Ücretsiz Yayınlayın! Özgeçmiş Oluşturun
   
 
bar
Mart 2021
Pz Pt Sa Ça Pe Cu Ct
 1  2  3  4 5 6
 7  8  9  10  11  12  13
 14  15  16  17  18  19  20
 21  22  23  24  25  26  27
 28  29  30  31
52 Basin Yayin
ordulular
orduspor
orduspor

ordu_belediye_baskanlari


ordulu_yazarlar_ve_sairler
ordulu_iz_birakanlar

  Kullanıcı Adınız
 
  Şifreniz
 
Üye Ol
Şifremi Unuttum
 
 
Çambaşı
bar
kitap Otoyol Uykusu
kitapYayinevi:
Ordu Belediyesi
Yazar: Ibrahim Dizman
kitap Islak Gün
Yazar: Nurten Çelebioğlu
kitapYayinevi:
Ordu Belediyesi
Yazar: Mithat Baş
 
 

fihrist

spacerspacer
ordu_fihrist
spacer
ordu_fihrist
spacerspacer
ordu_fihrist
spacer
ordu_eczaneler
spacer
lokantalar
spacer
seyahat_acentalari
spacer
yayla_tesisleri
spacer
kampingler
spacer
spacer
spacer
Anasayfa > “İş Sağlığı ve Güvenliği"
uhs
Çelebi sespano.com.tr
Muratbey ozsahin
“İş Sağlığı ve Güvenliği"
İş sağlığı ve güvenliği uygulamasının yaygınlaşmasıyla birlikte nano teknoloji ile üretilen ürünler hayatımıza girmeye başladı.

İşyeri güvenliğini artırmaya yönelik hazırlanan ve mermer, granit, seramik ve fayans gibi taş yüzeyli alanlarda ayak kaymalarını önleyen bir ürünle ilgili Ordu Valiliği’nde bir uygulama yapıldı.

Vali Ä°rfan Balkanlıoğlu’nun da takip ettiği uygulamada, ıslak zeminde ayak kaymalarını önleyen ürünün tatbiki yapıldı. Örnek uygulamayı yapan firma temsilcileri, Vali Ä°rfan Balkanlıoğlu’na ürünün sağlayacağı faydalar hakkında da bilgiler verdi.

Ordu Valiliği’nde örnek uygulamayı yapan firma temsilcileri, ıslak zeminlerde ayak kaymalarını önleyecek ürünün, sadece kamu binalarında değil, insanların yoğun olarak bulunduğu özel işyerlerinde, işletmelerde ve evlerde de kullanılabileceğini kaydettiler.

Islak zeminlerde ayak kaymalarını önleyecek ürünün, örnek uygulamasını takip eden Vali Ä°rfan Balkanlıoğlu, ıslak zeminli alanlarda ayak kaymalarına bağlı olarak ciddi yaralanmalar meydana geldiğini ifade ederek, “2012 yılında çıkarılan İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası ile gerek kamu, gerekse özel sektör kuruluşlarının, işyerlerinde iş sağlığını ve güvenliğini sağlamaya yönelik bazı tedbirleri almaları, şartları iyileştirmeleri hüküm altına alınmıştır. Bu bağlamda, bizler de iş sağlığı ve güvenliğini önemsiyoruz. Bu yönde de kamu binalarında çalışmalarda, iyileştirmelerde bulunuyoruz. Hem çalışanlarımızın, hem de hizmet almak üzere kamu binalarına gelen vatandaşlarımızın sağlığını ve güvenliğini düşünmek durumundayız. Bugün, Valiliğimiz hizmet binasında, nano teknoloji ile üretilen ve ıslak zeminlerde ayak kaymalarını önlemeye yönelik bir ürünün uygulaması yapıldı. Bizler de bu uygulama sonucu yerinde gördük. Bölgemizin sürekli yağış alan bir bölge olması hasebiyle taş ürünlerle kaplı zeminlerde ıslaklık olabilmektedir. Suyun teması sonucu ıslak hale gelen zeminlerde de farkında olmadan ayak kayması sonucu düşme olayı yaşanmaktadır. Bu ve benzeri teknolojik ürünler, iş güvenliği açısından riskleri en aza indirgemek adına önemlidir” diye konuştu.

Ekleme zamanı10.05.2016 | 17:46:54

[Başa Dön] Haber no: 5368
ordu