Ordu Sanayi Ticaret Kültür Rehberi
spacer
ANASAYFA | SEKTÖRLER | İNSAN KAYNAKLARI | ÝÞ ÝLANLARI| İLETİŞİM İş İlanlarınızı Ücretsiz Yayınlayın! Özgeçmiş Oluşturun
   
 
bar
Mart 2021
Pz Pt Sa Ça Pe Cu Ct
 1  2  3  4 5 6
 7  8  9  10  11  12  13
 14  15  16  17  18  19  20
 21  22  23  24  25  26  27
 28  29  30  31
52 Basin Yayin
ordulular
orduspor
orduspor

ordu_belediye_baskanlari


ordulu_yazarlar_ve_sairler
ordulu_iz_birakanlar

  Kullanıcı Adınız
 
  Şifreniz
 
Üye Ol
Şifremi Unuttum
 
 
Çambaşı
bar
kitap Otoyol Uykusu
kitapYayinevi:
Ordu Belediyesi
Yazar: Ibrahim Dizman
kitap Islak Gün
Yazar: Nurten Çelebioğlu
kitapYayinevi:
Ordu Belediyesi
Yazar: Mithat Baş
 
 

fihrist

spacerspacer
ordu_fihrist
spacer
ordu_fihrist
spacerspacer
ordu_fihrist
spacer
ordu_eczaneler
spacer
lokantalar
spacer
seyahat_acentalari
spacer
yayla_tesisleri
spacer
kampingler
spacer
spacer
spacer
Anasayfa > Başbakan ERDOĞAN Ordu’da
uhs
Çelebi sespano.com.tr
Muratbey ozsahin
Başbakan ERDOĞAN Ordu’da
Pazar, 22 Aralık 2013

Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN, Karadeniz gezisi kapsamında 21 Aralık 2013 Cumartesi günü Ordu’ya geldi.

Başbakan ERDOĞAN beraberinde eşi Emine ERDOĞAN, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner YILDIZ, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati YAZICI, Çevre ve Orman Bakanı Dr. Veysel EROĞLU, Gençlik ve Spor Bakanı Suat KILIÇ, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali YILDIRIM, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan BAYRAKTAR, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan KURTULMUŞ, Başbakan Erdoğan Siyasi Başdanışmanı-Ankara Milletvekili Yalçın AKDOĞAN, TOKİ Başkanı Ahmet Haluk KARABEL, ile birlikte Samsun-Çarşamba Havalimanı’na indi.

Çarşamba Havalimanında, Vali Kenan ÇİFTÇİ, Milletvekilleri ve diğer protokol üyeleri tarafından karşılanan Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN, burada vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmanın ardından helikopter ile Ünye İlçesine hareket etti.

Başbakan ERDOĞAN, Ünye’de Toplu Açılış Töreni’ne Katıldı

Ünye Şehir Stadı’na gelen Başbakan ERDOĞAN, buradan toplu açılış töreninin gerçekleştirileceği Ünye Cumhuriyet Meydanı’na eşi Emine ERDOĞAN ’la birlikte otobüsle geldi.

Tören alanına gelişinde platforma çıkarak vatandaşları selamlayan Başbakan ERDOĞAN, burada yaptığı konuşmada, “Ordu’ya 632 trilyon liralık eser kazandırıyoruz. Bugün açılışını yaptığımız 429 trilyonluk yatırım bedeli olan bu eserlerin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Başbakan ERDOĞAN, konuşmasının ardından Ünye’de 3 eğitim kurumuna yaptığı katkılardan dolayı işadamı Arif VİDİNLİ adına kızı Suna VİDİNLİ’ye plaket takdim etti.

Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN, daha sonra beraberindeki bakan ve milletvekilleriyle yapımı tamamlanan eserlerin toplu açılışını gerçekleştirdi. Başbakan ERDOĞAN açılışı gerçekleştirirken, "Tüm eserler, özellikle çevreyolumuz Ünye’mize hayırlı olsun. Yol medeniyettir. Allah kazadan, beladan muhafaza etsin. Bu eserlerle inşallah aydınlık yarınların Türkiye’si, Ünye’siyle, Fatsa’sıyla Ordu’suyla çok daha güçleniyor. Ünye de büyükşehir ilçelerinden artık bir tanesi olacak ve en büyüğü olacak. Plan uyumu çok daha farklı olacak. Altyapı, üstyapıda büyük imkanlar gelecek Ünye’ye. Her şey daha güzel bir Ünye için daha güzel bir Ordu için" şeklinde konuştu.

Ünye’de toplu açılış yapılan yatırımlar şöyle; 5 Okul (36 Derslik ), 1 Spor Salonu, 1 Uygulama Oteli, 1 Yurt Binası, 2 futbol sahası, Tribün yapımı, Özel İdare ve ulaşım yatırımlarında birer proje, diğer kamu yatırımlarında 2 proje, KÖYDES yatırımlarında İçme suyu, yol-ulaşım hizmetleri, Belediye yatırımlarında ise 9 proje olmak üzere toplam 428.725.367 TL değerinde yatırım.

Başbakan ERDOĞAN, Fatsa’da Toplu Açılış Töreni’ne Katıldı

Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN, Ünye programının ardından Fatsa ilçesine geçti ve burada düzenlenen Toplu Açılış Törenine katıldı. ERDOĞAN, törende yaptığı konuşmada, “Sizler için Ferhat olduk. Karadeniz Sahil Yolu, çevre yolu, tüneli tamamladık, Türkiye çapında 17 bin km yol yaptık. Ünye-Fatsa kalmıştı şimdi buraları tamamlıyoruz. Artık bir saatte varabildiğimiz sıkıntılı yerler 5-10 dakikaya düştü. Yol medeniyettir. Ordu’ya bir gün içinde 632 milyon TL’lik hizmet kazandırıyoruz. Fatsa’da yapacağımız bu açılışlarla sadece burada yapacağımız hizmet 37 trilyon. Fatsa’mıza hayırlı olsun. Bu yatırımlar içinde Milli Eğitim Bakanlığımıza ait yatırımlar var. Yurt, pansiyonlar, 12 bölümlük atölye var. Ayrıca Fatsa İmam Hatip Lisesine kazandırdığımız bir kapalı spor salonu var. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın tamamladığı 500 kişilik öğrenci yurdu var. Orman ve Su işleri Bakanlığımız Fatsa’da DSİ yatırımlarını tamamladı. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın tamamladığı prefabrik ve betonarme evleri hak sahiplerine teslim ediyoruz. KÖYDES kapsamında tamamlanan yollar ve içmesuyu tesislerini de hizmete açıyoruz. Fatsa Hükümet Konağı meydanı çevre düzenlemesi de tamamlandı onu da hizmete açıyoruz. Bu hizmetlerde emeği geçen Bakan arkadaşlarımız, Milletvekillerimiz, Valimiz, Belediye Başkanlarımız, mimarından, mühendisine, işçisine kadar yüklenici firmalara şahsım adına, Ordulu kardeşlerim adına kutluyorum. Aralarında Ordu’nun da olduğu 30 Büyükşehire şehir hastanesi vaadimiz var. Bunları inşa ediyoruz. Ordu-Giresun Havalimanı yakında hizmete açılıyor. Bir taraftan Samsun-Ordu arasında Çarşamba Havaalanı, öbür tarafta Trabzon havalimanı. Sadece bu bölgede 3 tane havaalanına sahip olmuş olacağız” diye konuştu.

Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN konuşmasının ardından 37 trilyon lirayı bulan yatırımların yer aldığı toplu açılışı gerçekleştirdi.

Fatsa’da toplu açılışı yapılan yatırımlar şöyle; 5 Okul( 78 Derslik), 1 Spor Salonu, 2 Yurt Binası, Orman ve Su İşleri yatırımlarında 1 proje, spor yatırımlarında 1, yurt, diğer kamu yatırımlarında 1 proje, KÖYDES yatırımlarında içme suyu, yol ve ulaşım hizmetleri, SYDV yatırımlarında barınma yardımları, Belediye yatırımlarında ise 2 proje olmak üzere toplam 37.006.389 TL. tutarında yatırım.

Başbakan ERDOĞAN, Altınordu İlçesinde Toplu Açılış Töreni’ne Katıldı.

Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN, Fatsa İlçesinden sonra Ordu’ya hareket ederek, Cumhuriyet Meydanı’nda Toplu Açılış Töreni’ne katıldı. Burada halka hitaben bir konuşma yapan Başbakan ERDOĞAN, konuşmasının ardından Ordu’da 165.822.485 TL tutarındaki yatırımların yer aldığı toplu açılışın kurdelesini Bakanlar, Vali Kenan ÇİFTÇİ, Milletvekilleri ve diğer protokol üyeleri ile birlikte kesti.

Ordu’da toplu açılışı yapılan yatırımlar ise şöyle; ODÜ yatırımları 2 proje, Eğitim yatırımları 17 Okul(241 Derslik), TOKİ yatırımları 1 proje, Orman ve Su İşleri Yatırımları 3 proje, Sağlık yatırımları 3 Proje, Tarım yatırımları 2 proje, Spor Yatırımları 4 Futbol Sahası, 2 Tenis Kortu, Tribün yapımı, İl Özel İdaresi yatırımları 5 proje, diğer kamu yatırımları 5 proje, KÖYDES yatırımları İçme suyu, yol ve ulaşım hizmetleri, AFAD yatırımları 10 Proje, SYDV yatırımları 1 Öğrenci yurdu, Barınma yardımları, Belediye Yatırımları 10 Proje olmak üzere toplam 165.822.485 TL. tutarında yatırımlar.

Ak Parti İl Başkanlığını Ziyaret Etti

Başbakan ERDOĞAN, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Toplu Açılış Töreni’nin ardından, Ak Parti İl Başkanlığını ziyaret etti. Burada partililerle bir araya gelen Başbakan ERDOĞAN, vatandaşlara çeşitli hediyeler dağıtırken, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Ordu Valiliği’nce Onuruna Düzenlenen Yemeğe Katıldı

Başbakan ERDOĞAN, Ak Parti İl Başkanlığını ziyaretinin ardından Ordu Valiliği’nce Belde Otel’de onuruna düzenlenen yemeğe katıldı. Yemeğe, Başbakan ERDOĞAN’ın Ordu programına katılan Bakanlar, Vali Kenan ÇİFTÇİ, Milletvekilleri ile Ordu’daki sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

Başbakan ERDOĞAN’a Balıkçı Sürprizi

Geceyi Ordu’da geçiren Başbakan ERDOĞAN, güne balıkçıların sürprizi ile başladı. Başbakan ERDOĞAN’ın Ordu’da konakladığı deniz kıyısındaki otele tekneleriyle yanaşan 20 balıkçı, Başbakan ERDOĞAN’a sevgi gösterisinde bulundu.

Başbakan ERDOĞAN’ın kaldığı otele bu sabah yaklaşan 20 balıkçı teknesi, siren çalarak Ordu karşılaması müziği eşliğinde sevgi gösterisinde bulundu. "Sayın Başbakanımız fındığın başkenti Ordu’ya hoş geldiniz", "Büyük Reis Ordumuza hoş geldiniz" pankartlarıyla karşılanan Başbakan ERDOĞAN, otelden balıkçılara el salladı.

Ordu-Giresun Havalimanı İnşaatında İncelemede Bulundu

Kent merkezinde konakladığı otelden ayrılarak 19 Eylül Stadyumuna geçen Başbakan ERDOĞAN, buradan helikopterle yapımı devam eden Ordu-Giresun Havalimanına hareket etti.

Pist dolgusu bir süre önce tamamlanan havalimanına inen Başbakan ERDOĞAN, burada incelemelerde bulundu, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. ERDOĞAN, havalimanının yapım aşamalarını anlatan fotoğrafları da inceledi.

Başbakan ERDOĞAN, Ordu-Giresun Havalimanındaki incelemelerinin ardından helikopterle Giresun’a gitti.

Ekleme zamanı24.12.2013 | 13:59:17

[Başa Dön] Haber no: 4297
ordu