Ordu Sanayi Ticaret Kültür Rehberi
spacer
ANASAYFA | SEKTÖRLER | İNSAN KAYNAKLARI | ÝÞ ÝLANLARI| İLETİŞİM İş İlanlarınızı Ücretsiz Yayınlayın! Özgeçmiş Oluşturun
   
 
bar
Mart 2021
Pz Pt Sa Ça Pe Cu Ct
 1  2  3  4 5 6
 7  8  9  10  11  12  13
 14  15  16  17  18  19  20
 21  22  23  24  25  26  27
 28  29  30  31
52 Basin Yayin
ordulular
orduspor
orduspor

ordu_belediye_baskanlari


ordulu_yazarlar_ve_sairler
ordulu_iz_birakanlar

  Kullanıcı Adınız
 
  Şifreniz
 
Üye Ol
Şifremi Unuttum
 
 
Çambaşı
bar
kitap Otoyol Uykusu
kitapYayinevi:
Ordu Belediyesi
Yazar: Ibrahim Dizman
kitap Islak Gün
Yazar: Nurten Çelebioğlu
kitapYayinevi:
Ordu Belediyesi
Yazar: Mithat Baş
 
 

fihrist

spacerspacer
ordu_fihrist
spacer
ordu_fihrist
spacerspacer
ordu_fihrist
spacer
ordu_eczaneler
spacer
lokantalar
spacer
seyahat_acentalari
spacer
yayla_tesisleri
spacer
kampingler
spacer
spacer
spacer
Anasayfa > İhale 6 Haziranda
uhs
Çelebi sespano.com.tr
Muratbey ozsahin
İhale 6 Haziranda
Tesis alanıyla ilgili gerekli çalışmaların ve tüm izinlerin sağlandığını belirten Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu, “Yapacağımız katı atık bertaraf tesisimizle birlikte artık çöplerimizi o bölgeye taşıyacağız” dedi. Başkan, Arpacıoğlu ihaleyle ilgilenen tüm firmalara çağrıda bulunurken, “Ne kadar katılım olursa o kadar memnun olacağımızı ifade etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.
Canik belediyeler birliği katı atık bertaraf tesisi inşaat ihalesi 6 Haziran 2012’de yapılacak.

Karadeniz’in incisi Ünye’miz, inciliğiyle tanın 32 vilayetten de büyük olan bir ilçemiz. Bu ilçemizin temel meselelerinden bir tanesi de çöp meselemizdi. Ordu tek bir noktada çöp meselesini halletmek üzere çevre banklığı ve Ordu’daki bütün belediyelerle beraber Ordu’daki tek bir noktada çözüme kavuşturmak adına bir hareket içerisinde olmuştuk, ancak daha sonra vatandaşlarımızın ve mahkeme kararı neticesinde bu işi gerçekleştiremedik. Ünye, ikizce, Çaybaşı ilçe ve beldelerimizle beraber Canik belediyeler birliği adı altında bu işi çözmek üzere 2009’un sonlarında yola çıktık. Yaptığımız çalışmaların bir kısmından somut neticeler aldık ancak bir kısmından alamadığımız oldu. Bu çerçevede İlküvezin üst bölgesinde bir alanı tespit ettik, belediye başkanlarımızla, il çevre müdürlüğümüzle beraber bütün çalışmalarını bugüne kadar bir fiil takip ettik.

İhale tarihimiz Haziran’ın 6’sı 2012…
Canik belediyeler birliği olarak Ünye, Çaybaşı, İkizce ve beldelerle beraber bütün izinleri, bütün çalışmaları tamamladıklarına dikkat çeken Ahmet Arpacıoğlu, “Bu çalışmalar çerçevesinde burada artık Karadeniz’in incisi olan Ünye’mizin çöp meselesine yönelik ihale çalışmalarına başladık. İhale tarihimiz Haziran’ın 6’sı 2012 tarihidir. Yani 06.06.2012 tarihi Ünye katı atık bertaraf tesisimizin ihale tarihidir. Uzun yıllardır Samsun’dan Ünye’mize girerken hemen sol tarafımızda istemediğimiz bir görüntü zaman, zaman kirli olaylar, çok azda olsa kokusunu yaşadığımız hiç uygunsuz bir alan olan özellikle o bölgedeki vatandaşlarımız başta olmak üzere hepimizi rahatsız eden bir çöp alanımız vardı. Artık ihalesi belli olmuştur. Ünye’nin müzmin meselelerinden hatta çok önemli meselelerinden bir tanesi 6 Haziran tarihinde ihaleye çıkacak ve çözüme kavuşacaktır” şeklinde konuştu.

Ünye’deki ayrıştırmayla ilgilide bir çalışma başlattık…
Arpacıoğlu, “Yaptıracağımız katı atık bertaraf tesisimizde arıtma tesisimiz var, ayrıştırma tesisimizde var. Ünye’deki ayrıştırmayla ilgilide bir çalışma başlattık bu çalışmayı da sizlerle paylaşacağız, vatandaşlarımızdan bu konuda destek isteyeceğiz. Ünye’nin çöp meselesinin çözümünde temel sonuç alacak ihale işimiz inşallah kanunen olağan üstü bir gelişme olmazsa Haziran’ın 6’sında ihalemize çıkmak istiyoruz. Bu konuda ilgi duyan bütün firmalarımızı da aynı zamanda konuya hassas olmalarını arzu ediyoruz. Ne kadar katılım olursa o kadar memnun olacağımızı ifade etmek istiyorum. Yapacağımız katı atık bertaraf tesisimizle birlikte artık çöplerimizi o bölgeye taşıyacağız, o alanı da böyle bırakmayacağız. O alanı da rehabilite edecek proje çalışmalarımızı da şuanda yürütüyoruz. Oraya çöp dökmekten vazgeçeceğiz, çöplerimiz ilgili yere gidecek, ama o bölgeyi de aynı zamanda rehabilite edeceğiz vatandaşlarımızın rahat gezebileceği, kullana bileceği alanlar haline getireceğiz” diyerek sözlerine son verdi.

Ekleme zamanı01.01.1970 | 02:00:00

[Başa Dön] Haber no: 3822
ordu