Ordu Sanayi Ticaret Kültür Rehberi
spacer
ANASAYFA | SEKTÖRLER | İNSAN KAYNAKLARI | ÝÞ ÝLANLARI| İLETİŞİM İş İlanlarınızı Ücretsiz Yayınlayın! Özgeçmiş Oluşturun
   
 
bar
Mart 2021
Pz Pt Sa Ça Pe Cu Ct
 1  2  3  4 5 6
 7  8  9  10  11  12  13
 14  15  16  17  18  19  20
 21  22  23  24  25  26  27
 28  29  30  31
52 Basin Yayin
ordulular
orduspor
orduspor

ordu_belediye_baskanlari


ordulu_yazarlar_ve_sairler
ordulu_iz_birakanlar

  Kullanıcı Adınız
 
  Şifreniz
 
Üye Ol
Şifremi Unuttum
 
 
Çambaşı
bar
kitap Otoyol Uykusu
kitapYayinevi:
Ordu Belediyesi
Yazar: Ibrahim Dizman
kitap Islak Gün
Yazar: Nurten Çelebioğlu
kitapYayinevi:
Ordu Belediyesi
Yazar: Mithat Baş
 
 

fihrist

spacerspacer
ordu_fihrist
spacer
ordu_fihrist
spacerspacer
ordu_fihrist
spacer
ordu_eczaneler
spacer
lokantalar
spacer
seyahat_acentalari
spacer
yayla_tesisleri
spacer
kampingler
spacer
spacer
spacer
Anasayfa > Ordu Yardıma Koşuyor
uhs
Çelebi sespano.com.tr
Muratbey ozsahin
Ordu Yardıma Koşuyor
Ordu Valisi Orhan Düzgün, Van'da meydana gelen deprem sebebiyle bölgeye UMKE, AFAD ve ambulans desteğini içeren yardım ekibi gönderdiklerini açıkladı.Ordu Valisi Orhan Düzgün, Van'da meydana gelen deprem sebebiyle bölgeye UMKE, AFAD ve ambulans desteğini içeren yardım ekibi gönderdiklerini açıkladı.
Vali Düzgün yaptığı açıklamada, Van'da meydana gelen depremde arama kurtarma çalışmalarına destek vermek, yaralıların tedavisini sağlamak amacıyla dün akşamdan itibaren yardım ekibi gönderdiklerini belirtti. Vali Düzgün, "Deprem haberini alır almaz 1 doktor 3 acil tıp teknisyeni ve 1 hemşireden oluşan Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), 1 doktor, 1 paramedik ve 1 şoförden oluşan 112 acil ambulansı ile 2 araç ve7 personelden oluşan Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'ne bağlı Arama-Kurtarma ekibini bölgeye yönlendirdik. Duruma göre ekip ve araç sayısını arttırabiliriz" dedi.

24 Ekim 2011 Pazartesi

Pazartesi, 24 Ekim 2011

Van'da meydana gelen depremde zarar gören depremzedeler için Ordu Valiliği yardım kampanyası başlattı.


 


Vali Orhan DÜZGÜN, Ordu’daki bazı daire müdürleri, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticileriyle biraraya gelerek, Van’da meydana gelen deprem afetinden zarar gören depremzedelere yapılacak yardımları değerlendirdi.


 


Vali Yardımcıları Mahmut AĞBAL, Yemen BAYRAK, Ali DOĞAN, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman IŞIK, Defterdar Erol PİŞKİN, İl Müftüsü Mustafa KOLUKISAOĞLU, İl Dermekler Müdürü Nazan AYDOĞAN, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Levent ÖZSOY, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet ŞAHİN, Ordu Ticaret Borsası Başkanı Necdet GÜRSOY, Ordu Ziraat Odası Başkanı Necat AVCI, Ordu Şoförler Odası Başkanı Hamdi IŞIK, Ordu Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin AKDENİZ’in katılımıyla gerçekleşen toplantı sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Orhan DÜZGÜN, Van’da meydana gelen depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı dileğinde bulundu.


 


Vali DÜZGÜN, açıklamasında şunları kaydetti: “Öncelikle dün saat 13:41 itibariyle Van ilinde meydana gelen depremden zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi ifade ediyoruz. Hayatını kaybedenlere başsağlığı diliyoruz. Ailelerine sabır ve metanet diliyoruz. Bu arada da Van ili Erciş ilçesinde görev yapan ilimiz Perşembe ilçesi Anaç Köyünden Okay YAŞAR isimli öğretmenimiz de maalesef dünkü deprem sırasında hayatını kaybetti. Onun da ailesine başsağlığı diliyorum.”


 


Van depremi sonrasında yardım yapılması konusunda Ordulu vatandaşların büyük duyarlılık gösterdiğini ve yardım yapmak için müracaat ettiklerini, meydana gelen deprem felaketi nedeniyle Ordu Valiliğince ayni ve nakdi yardım kampanyası başlatıldığını söyleyen Vali DÜZGÜN, “İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüzün koordinesinde, kamu kurumlarımızın ve meslek kuruluşlarımızın katkısıyla bir yardım kampanyası başlattık. Bu yardım kampanyası hem ayni yardım, hem de nakdi yardımlardan oluşacak. Nakdi yardım için Ziraat Bankası ve Vakıfbank’ta hesap açtırdık. Nakdi olarak yardım yapmak isteyen vatandaşlarımız, bu bankaların Ordu merkezdeki ve ilçelerdeki şubelerine gitmek suretiyle nakdi katkı sağlayabilirler. Ayrıca, acil gıda ve giyim ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla da Çarşamba günü ilimizden birkaç tırdan oluşacak olan ayni yardım konvoyu Van’a hareket edecek” dedi.


 


Van depreminden zarar gören vatandaşlara yardım çağrısında bulunan Vali DÜZGÜN, “Yardım yapılacak gıda türleri seçilirken öncelikle vatandaşlarımızın un, şeker, yağ, pekmez, helva, su gibi gıdalar konusunda yardımcı olmalarını arzu ediyoruz. Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Ziraat Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Şoförler Odası, Muhtarlar Derneği Başkanlarımız da yardım organizasyonu konularında bizzat gayret gösteriyorlar. Kendilerine teşekkür ediyorum. Ayrıca, ilimizdeki bazı gıda sanayi tesisleri ve işadamlarının oluşturduğu dernekler de yardım çalışmalarını yürütüyorlar. Hedefimiz, bugün ve yarın toplanacak olan yardımları Çarşamba günü yola çıkarak, kısa sürede oradaki vatandaşlarımızın ihtiyacını karşılamak” şeklinde konuştu.


 


Van depreminde arama-kurtarma çalışmalarına da destek verildiğini belirten Vali DÜZGÜN, “Ordu Valiliği olarak, arama-kurtarma, acil yardım çalışmalarına destek olmak amacıyla 1 doktor, 3 acil tıp teknisyeni, 1 hemşire ve 1 şoförden oluşan Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi(UMKE), 1 doktor, 1 parametik ve 1 şoförden oluşan 112 Acil Ambulans ekibini ve İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne bağlı 7 kişiden oluşan arama-kurtarma ekibini 4 araçla birlikte deprem günü Van iline gönderdik” şeklinde konuştu.


 


Vanlı vatandaşların yaralarını sarmak için Orduluların elinden gelen çabayı gösterdiğini ifade eden Vali DÜZGÜN, şunları kaydetti: “Yüzlerce yıldır aynı bayrağın altında yaşamış olan bir milletin evlatları olarak, Türkiye’nin doğusunda, batısında, kuzeyinde, güneyinde yaşanan bir acıyı, vücudun bir uzvuna batan bir iğneyi, bütün vücudun hissetmesi gibi biz de Ordu ili olarak Van’da yaşanan acıyı hissediyor ve Vanlı vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum.”


 


Ordu Valiliğince, Van Depreminde zarar gören vatandaşlara yardım amacıyla başlatılan yardım kampanyası hesap numaraları ise şöyle;


 


“ORDU VALİLİĞİ VAN DEPREMİ MAĞDURLARINA YARDIM HESABI”


T.Z. ZİRAAT BANKASI ORDU ŞUBESİ


Hesap No: (İBAN:TR160001000217547783835005)


 


VAKIFBANK ORDU ŞUBESİ


Hesap No: (İBAN:TR740001500158007299319905


Ekleme zamanı01.01.1970 | 02:00:00

[Başa Dön] Haber no: 3462
ordu