Ordu Sanayi Ticaret Kültür Rehberi
spacer
ANASAYFA | SEKTÖRLER | İNSAN KAYNAKLARI | ÝÞ ÝLANLARI| İLETİŞİM İş İlanlarınızı Ücretsiz Yayınlayın! Özgeçmiş Oluşturun
   
 
bar
Mart 2021
Pz Pt Sa Ça Pe Cu Ct
 1  2  3  4 5 6
 7  8  9  10  11  12  13
 14  15  16  17  18  19  20
 21  22  23  24  25  26  27
 28  29  30  31
52 Basin Yayin
ordulular
orduspor
orduspor

ordu_belediye_baskanlari


ordulu_yazarlar_ve_sairler
ordulu_iz_birakanlar

  Kullanıcı Adınız
 
  Şifreniz
 
Üye Ol
Şifremi Unuttum
 
 
Çambaşı
bar
kitap Otoyol Uykusu
kitapYayinevi:
Ordu Belediyesi
Yazar: Ibrahim Dizman
kitap Islak Gün
Yazar: Nurten Çelebioğlu
kitapYayinevi:
Ordu Belediyesi
Yazar: Mithat Baş
 
 

fihrist

spacerspacer
ordu_fihrist
spacer
ordu_fihrist
spacerspacer
ordu_fihrist
spacer
ordu_eczaneler
spacer
lokantalar
spacer
seyahat_acentalari
spacer
yayla_tesisleri
spacer
kampingler
spacer
spacer
spacer
Anasayfa > Aşırı Yağışlar Etkili Oldu
uhs
Çelebi sespano.com.tr
Muratbey ozsahin
Aşırı Yağışlar Etkili Oldu
Ordu’da gece yağan aşırı yağmurlar, su baskınlarına ve sele neden oldu. Gece yarısından itibaren başlayan aşırı yağmur, şehir merkezinde su baskınlarına neden olurken, Civil ve Akçaova Irmağı’nın da taşmasına sebep oldu. Civil Irmağı kenarında bulunan mevsimlik tarım işçileri saat 02.30’dan itibaren alanda Valilikçe görevlendirilmiş bulunan özel güvenlik görevlisi tarafından uyarılarak çadırları terk etmeleri sağlandı. İşçiler ve aileleri, sabaha karşı 04.30’dan itibaren gelen minibüs ve otobüslerle tahliye edilerek, hazırlanan Fen Lisesi pansiyonuna yerleştirildiler.

Civil Irmağı’nda su seviyesinin yükseldiği haberini alan vali Orhan DÜZGÜN, Uzunisa Köyüne gelerek, Köy Muhtarı Nurhan ŞENSOY ve fındık işçilerine geçmiş olsun dileğinde bulundu. Vali DÜZGÜN, Uzunisa Köyündeki geçici konaklama alanında kalan fındık işçilerinin tahliye çalışmalarını da sevk ve idare etti.

İl Jandarma Komutanı Albay İsmail GÜZEY, Vali Yardımcıları Ömer ADAR, Mustafa İMAMOĞLU, İl Emniyet Müdürü Hakan KIRMACI, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mustafa YILMAZ, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman IŞIK, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Namık UZUNLAR, İl Milli Eğitim Müdürü Vekili Ömer DEMİRÖZ de Uzunisa köyüne gelerek, fındık işçilerinin tahliye çalışmalarına katıldılar. Uzunisa Köyündeki çalışmaları yerinde takip eden Vali Orhan DÜZGÜN, daha sonra Kayabaşı Köyüne giderek, burada su baskınına maruz kalan yerleşim yerlerinde incelemede bulundu. Köy Muhtarı Cemal ÇELEBİ ve köy halkına geçmiş olsun dileğinde bulunan Vali Orhan DÜZGÜN, harmandaki fındıkları suya kapılan vatandaşların sel afetinden doğan zararlarının tespit edilerek, karşılanacağını ifade etti. Meydana gelen sel afetiyle ilgili bilgi veren Vali Orhan DÜZGÜN, “İlimizde 1975 yılından beri ilk kez bu kadar yoğun bir yağış oluyor. Son 18 saat içerisinde m2’ye yaklaşık 145 kg yağış oldu. Başta il merkezi olmak üzere Perşembe, Ulubey ve Gülyalı ilçemiz ve bazı köylerde yağış etkili oldu. Bazı köy yollarında heyelanlar ve menfezlerin tıkanmasından dolayı yarılmalar meydana geldi. İl Özel İdaresi ve DSİ’ye ait araçlarımız gece yarısından itibaren çalışmaya başladılar. Civil Irmağı’nda da en son 1975 senesinde böylesine bir taşkın meydana gelmiş. O tarihten sonra ilk defa böyle bir taşkın yaşanıyor. Gece boyunca yağan sağanak yağış, Civil ve Akçaova Irmağı’nda su seviyesinin yükselmesine neden oldu. Biz de fındık işçilerini hemen bölgeden uzaklaştırarak, minibüs ve otobüslerle Fen Lisesi pansiyonuna yerleştirdik. Çok şükür bir can kaybımız yok. Ancak, Uzunisa Köyündeki geçici konaklama alanı, özellikle arka bölgeden gelen su baskınına maruz kaldı. Burada bulunan çadırlar ve içindeki eşyalarla birlikte bazı araçlar su içinde kaldı. Fen Lisesi pansiyonuna yerleştirdiğimiz fındık işçilerine ilk önce yiyecek ve giyecek yardımında bulunduk. Sağlık ekiplerimiz de ihtiyacı olanlara gereken yardımı yapmak için buradalar. Gece yarısından itibaren görev başında olan bütün çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Ekleme zamanı01.01.1970 | 02:00:00

[Başa Dön] Haber no: 3242
ordu