Ordu Sanayi Ticaret Kültür Rehberi
spacer
ANASAYFA | SEKTÖRLER | İNSAN KAYNAKLARI | ÝÞ ÝLANLARI| İLETİŞİM İş İlanlarınızı Ücretsiz Yayınlayın! Özgeçmiş Oluşturun
   
 
bar
Mart 2021
Pz Pt Sa Ça Pe Cu Ct
 1  2  3  4 5 6
 7  8  9  10  11  12  13
 14  15  16  17  18  19  20
 21  22  23  24  25  26  27
 28  29  30  31
52 Basin Yayin
ordulular
orduspor
orduspor

ordu_belediye_baskanlari


ordulu_yazarlar_ve_sairler
ordulu_iz_birakanlar

  Kullanıcı Adınız
 
  Şifreniz
 
Üye Ol
Şifremi Unuttum
 
 
Çambaşı
bar
kitap Otoyol Uykusu
kitapYayinevi:
Ordu Belediyesi
Yazar: Ibrahim Dizman
kitap Islak Gün
Yazar: Nurten Çelebioğlu
kitapYayinevi:
Ordu Belediyesi
Yazar: Mithat Baş
 
 

fihrist

spacerspacer
ordu_fihrist
spacer
ordu_fihrist
spacerspacer
ordu_fihrist
spacer
ordu_eczaneler
spacer
lokantalar
spacer
seyahat_acentalari
spacer
yayla_tesisleri
spacer
kampingler
spacer
spacer
spacer
Anasayfa > Türkiye'nin ilk organik pekmezli fındık kreması Almanya'ya ihracat için gün sayıyor
uhs
Çelebi sespano.com.tr
Muratbey ozsahin
Türkiye'nin ilk organik pekmezli fındık kreması Almanya'ya ihracat için gün sayıyor
Ordu'da Hasan Candan tarafından kurulan Naturka Organik Gıda, Grünn markası altında Türkiye'nin ilk organik pekmezli organik fındıklı kremasını üretti.

Kahvaltılık çikolatalar ile rekabete hazırlanan ürünün içinde genetiği değiştirilmiş ürün ya da katkı maddesi bulunmuyor. İçinde hormon ve sentetik katkı bulunmayan pekmezli fındık kreması, fındığın kendi yağı ve pekmezin yapıldığı meyvenin kendi şekeri dışında yağ ve şeker de içermiyor.
Grünn, dünyada organik ürünleri sertifikalandıran sayılı denetim şirketlerinden biri olan Alman IMO kuruluşu tarafından hem zamanlı hem de zamansız olarak denetleniyor. Organik pekmezli fındık kreması, işlenmiş organik fındık ve organik pekmez grubu ürünler arasında yer alıyor.

Hedef piyasasını her yıl organik pazarı yaklaşık yüzde 25 oranında büyüyen Almanya olarak belirleyen Grünn, Türkiye içinde de organik ürün satan marketlerde, organik ürün pazarlarında yerini aldı. Almanya ihracatı için Berlin'deki Alman firmasının resmi işlemleri tamamlaması bekleniyor.

Pekmezli fındık kremasının, ekmek üzerine sürülen kahvaltılık çikolatalar ile rekabet edebilecek gerçek bir alternatif olduğuna dikkat çeken Hasan Candan, "İçindeki fındık oranı yüzde 41'dir. Klasik fındık kremalarında bu oran en fazla yüzde 15'tir. Fındıklar geri dönük olarak bahçeden işlenme safhasına kadar kontrol edilerek, belgelendirilerek üretime alınmaktadır. Fındık aroması, her türlü renklendiriciden ve sentetik katkı maddesinden uzak, tarım ilacı bulunmayan, organik, yüksek besleyiciliğe sahip.? dedi.

Grünn'ün, besin değeriyle, saflığıyla enerji gereksinimi olanların da güvenle kullanabileceği bir ürün olduğunu belirten Candan, "Pekmez ve fındık karışımının içinde yağ ve şeker ilavesi bulunmuyor. Şeker pekmezden gelen glikoz ve fruktoz, yağ ise fındığın kendi yağı. Kalsiyum, magnezyum, demir ve bakır açısından oldukça zengin. Bitkisel protein oranı yüzde 6,5 ve yine fındık ve pekmezden dolayı her 100 gramda da 4 miligram demir, 90 miligram magnezyum ve 154 miligram kalsiyum var. Organik pekmezli fındık kremasını raf ömrü bir yıl." diye konuştu.

Ekleme zamanı01.01.1970 | 02:00:00

[Başa Dön] Haber no: 1481
ordu